Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan her iki yüzü karton kaplı, ortası ise alçı malzemeden bir levhadır. İç mekanlarda tavan, asma tavan ve bölme duvar gibi yapı işlerinde sık kullanılan bir yapı malzemesidir. Kolay şekil alabildiği için farklı tasarımlara imkan verir. Duvarda ya da tavanda girintili- çıkıntılı, şekilli duvar dekorasyonlarına imkan verir. Alçıpan ile duvar giydirme, asma tavan ve yer döşeme yapılabilir. Dekoratif görünümünden dolayı evlerden, iş yerlerine, ses yalıtımı istenen stüdyolardan, sinema salonlarından ışıklandırma yapılacak büyük alışveriş merkezlerine kadar geniş bir kullanım alanı vardır. Bölme duvarlar ise ek oda istenen evlerde ve ofislerde sıklıkla tercih edilir.

Metal iskelet üzerine alçı levhalar oturtularak taşıyıcı olmayan ancak bir duvarın diğer tüm özelliklerini taşıyan yeni duvarlara sahip olmanızı sağlar. Dayanıklıdır ve üzerine boya yapabilir ya da karo döşeyebilirsiniz. Isı ve ses yalıtımı sağlar. Bu şekilde büyük bir odayı ikiye bölmek mümkündür. Ofislerde odalar oluşturmak için ya da büyük salonu ikiye bölüp ek bir oda elde etmek için kullanılabilir. Ses yalıtımı sağlanabildiği için alçıpan duvar bölmelerle oluşturulan odalarda gürültü sorunu yaşamazsınız. Ancak alçıpan yaptırmadan önce bölme duvarınızdan tam olarak neler beklediğinizi iyice anlatmalısınız. Isı, ses yalıtımı ya da yangına dayanıklılık için özel malzemeler kullanılması gerekebileceğini unutmayınız.

Alçıpan duvarlara tablo, radyatör, dolap benzeri ağırlık asacaksanız alçıpan dübeli kullanmalısınız. Alçıpan uygulamalarında kesinlikle evin kolonları ya da taşıyıcı duvarları yıkılmamalıdır. Alçıpan duvar taşıyıcı değildir yani depreme karşı evinizi daha dayanıklı kılamaz. Bu yüzden evinizin temeliyle oynamayınız. Ancak deprem sırasında esnektir, çatlama olmaz. Hafif olduğundan hayati tehlike riski oluşturma oranı çok düşüktür.

Test

Form Gönderimi

Tamam

Web Tasarım Teknobay